Běh Zlončickou roklí 2013 očima organizátorů

Letošní ročník Běhu zlončickou roklí se jedním slovem povedl. Měli jsme ambice přivést k běhu lidi z našeho okolí, ale trochu jsme doufali, že se závodu zúčastní i ostřílení závodníci. A to se nám podařilo.

To, že se k běhu přihlásili běžci, kteří nikdy žádný závod neběželi a mohli porovnat své výkony s ostřílenými matadory bylo skvělé.

Díky velké pomoci obce a místních obyvatel jsme se navíc obešli bez nutnosti sponzorů.

Nikomu jsme tedy nemuseli vnucovat žádné nechtěné produkty a všichni se mohli prostě jen tak zdarma proběhnout v místech, kde denně trénujeme a vychutnat si krásné okolí našeho bydliště.

Na startu se sešlo 35 běžců a běželo se a závodilo ve všech kategoriích.  Jednokolovým závodníkům přálo počasí, které bylo téměř ideální.  A všichni doběhli ve výborných časech. V druhém kole se udělalo trochu tepleji a to také mohlo částečně zapříčinit, že pár závodníku druhé nebo třetí kolo vzdali. Největší bitva se odehrávala mezi tříkolovými běžci, kde se od prvního kola ujal vedení Peter Potrok stíhaný Martinem Topferem, kterého ve třetím kole předehnal závodník z Odolené Vody  Tomáš Okrouhlík.

Výsledky hlavního  závodu zde : V Ý S L E D K Y

Závodilo se i v dětských kategoriích. Na dětech byla nejvíce vidět radost z pohybu. Jsou  bezprostřední ať běží v sandálech nebo keckách. Navíc ještě nezapomněli běhat správně a bez úrazů. Na všechny děti pak čekala bohatá odměna a mohli si vybrat z velkého množství dárečků, které zajistilo zastupitelstvo Zlončic.

Výsledky dětského závodu zde :

Běh návsí – kategorie děvčata do 3 let:
1. Ema Kukola
2. Tereza Kalea
3. Adriana Šourková

Běh návsí – kategorie chlapci do 3 let:
1. Vojtěch Koudela
2. Jakub Nosál
3. Josef Holous

Běh návsí – kategorie děvčata 4 až 6 let:
1. Nikol Kukola
2. Nela Koudelová
3. Aneta Ctiborová

Běh návsí – kategorie chlapci 4 až 6 let:
1. Lukáš Novotný
2. Shawn Harms
3. David Rychtařík

Běh návsí – kategorie děvčata 7 až 11 let:
1. Adéla Křišťanová
2. Adéla Ctiborová
3. Lucie Novosadová

Běh návsí – kategorie chlapci 7 až 11 let:
1. Jakub Hrdlička
2. Marek Peitner
3. Jan Hrdlička

Běh návsí – kategorie chlapci od 12 let:
1. David Černý

Mile nás překvapili všichni dobrovolníci, kteří nám pomohli v den závodu s koordinací trasy běhu, navigací, občerstvovačkou a časomírou. Všichni pracovali na svých pozicích neuvěřitelně profesionálně a to i přesto, že se nikdy dříve žádného závodu nejspíš nezúčastnili ani jako diváci.

Všichni byli úžasní.

Občerstvovací stanice byla tak hojně zásobená domácími dobrotami od místních hospodyněk, že jsme se až báli, aby závodníci vůbec byli schopní během závodu spálit dostatek energie, kterou pak mohli hojně doplnit.

Všem pomocníkům, tímto moc děkujeme.

Závod je za námi, ale tím rozhodně s běháním ve Zlončicích nekončíme. Budeme pořádat tréninky a společné výběhy a připravovat se tak na další ročník. Určitě poběžíme nějaký Štědrodenní nebo Novoroční běh apod. Tak zůstaňte s námi a sledujte Facebook,  webové stránky a Zlončickou drbnu.

Pavel a Vláďa

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je z4t0p3k. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.